Naspäť k produktom
MC4 konektor pre solárne panely - pár Original price was: 2,45€.Current price is: 1,70€. s DPH

DC istenie

PROJOY PEFS FVE požiarny spínač PEFS-EL50-4

Fotovoltaický požiarny bezpečnostný spínač pre fotovoltické systémy. Odpojí vaše fotovoltické panely v prípade požiaru.

231,00 s DPH

Dostupné - môžete mať 24.06 - 26.06

Quatro logo Quatro logo

Kúpte tovar na splátky ešte dnes.

Mesačná splátka už od 2,31€

Dostupné - môžete mať 24.06 - 26.06

Quatro logo Quatro logo

Kúpte tovar na splátky ešte dnes.

Mesačná splátka už od 2,31€
 • Doručenie zdarma od 99€ do 10kg
 • Vrátenie tovaru zdarma
 • Kvalita zaručená
 • Značkový tovar
Katalógové číslo: 631

PROJOY PEFS-EL50-4 požiarny bezpečnostný spínač

PROJOY POŽIARNY BEZPEČNOSTNÝ SPÍNAČ - EFEKTÍVNE ZABEZPEČUJE BEZPEČNOSŤ FV SYSTÉMU

Vo väčšine fotovoltaických systémov sú jednosmerné izolačné spínače integrované s fotovoltaickými invertormi. Ale aj po vypnutí DC prepínača medzi meničom a FV panelmi to bude stále až 600 ~ 1500VDC. V prípade požiaru môžu byť hasiči vystavení veľmi vážnym potenciálnym rizikám. Ak však hasiči pred hasením požiaru vypli napájanie striedavým prúdom, bezpečnostný spínač série PEFS zaznamená výpadok siete a po 5 sekundách PEFS automaticky vypne izolačný spínač . Keďže tento bezpečnostný spínač je namontovaný v blízkosti FV panela, DC v budove je odpojený, čím sa vytvára bezpečné prostredie pre hasičov, znižuje potenciálne škody a udržiava váš FV systém v bezpečí .

Špecifikácia:

 • Až 2 stringy
 • Až 55 A
 • Až 1500 Vdc
 • Certifikácia CE
 • Odpojenie spínača poháňaného motorom
 • PC+ABS, robustný plastový kryt IP66
 • Vypínače | Káblové vývodky | Konektory MC4
 • Zabudovaný DC izolátor s certifikátmi TUV, CE, CB, SAA, UL
  certifikácie
 • Automatické vypnutie pri prekročení 70 ℃
 • Vybavený dýchacím ventilom na zabránenie
  kondenzácii vo vnútri skrine
 • Aplikované na rezidenčné a komerčné solárne zariadenia

1. HlÁSI SPRÁVNY ČAS NA HASENIE POŽIARU

Hasičský bezpečnostný spínač série PEFS je v súlade s medzinárodným štandardným pracovným postupom hasičov. V prípade požiaru, keď je AC okruh vypnutý, rýchly vypínač automaticky vypne a izoluje FV panely, čo umožňuje hasičom eliminovať riziko vysokonapäťových FV panelov na streche a získať drahocenný čas na riešenie nehody.

2. LEN PV PANELY

Séria PEFS  využíva spínač PEDS a možno ju použiť priamo s FV panelmi. V prípade požiaru dokáže hasičský bezpečnostný spínač FV systém rýchlo vypnúť, bez rizika vysokého jednosmerného napätia. Ak si zákazník želá, aby celá strecha dosahovala ešte nižšie jednosmerné napätie (napr. pod 80V ~ 120V), na zaistenie maximálnej bezpečnosti je možné použiť viacero bezpečnostných spínačov (jeden na 2-3 panely).

3. AUTOMATICKY REŠTART

Hasičský bezpečnostný spínač série Projoy PEFS sa automaticky resetuje. Keď sa napájanie striedavým prúdom vypne (napríklad pri výpadku prúdu) a potom sa napájanie obnoví, séria PEFS sa rýchlo a automaticky resetuje a znova pripojí okruh. Klient ho nemusí zakaždým manuálne resetovať.

4. NEPOTREBUJE ŽIADNU DODATOČNÚ SIEŤ A ZASBEZPEČUJE STABILNEJŠIU SCHOPNOSŤ ZAPNUTIA A VYPNUTIA

V porovnaní s bežnými rýchlostnými a solenoidovými zariadeniami využívajúcimi technológiu diaľkovej komunikácie na trhu je hasičský bezpečnostný spínač série PEF Projoy riadený priamo striedavým obvodom, ktorý nevyžaduje ďalšiu sieť. Používa iba váš existujúci systém napájania striedavým prúdom. Okrem toho PEFS nevykonáva funkciu zapnutia/vypnutia pomocou elektronických komponentov, ale prostredníctvom izolačného spínača s funkciou zhášania oblúka, ktorý priamo odpojí jednosmerný obvod s oveľa väčšou stabilitou.

5. PREDĹŽTE ŽIVOTNÝ CYKLUS FV INVERTOROV

Keď je vo vašom systéme nainštalovaný produkt Projoy PEFS, v prípade výpadku striedavého prúdu, ako je napríklad výpadok prúdu, údržba elektrického vedenia alebo porucha siete, obvod jednosmerného prúdu sa automaticky vypne. Tým sa výrazne predĺži životnosť FV invertorov a oprava alebo výmena FV invertorov bude bezpečnejšia.

6. POUŽÍVAJTE POPULÁRNE VYPÍNAČE DC

Séria Projoy PEFS je vybavená spínačom PEDS, ktorý je celosvetovo najpopulárnejším jednosmerným spínačom pre fotovoltaické aplikácie. Čas odozvy odrazového mechanizmu Projoy je len 5 milisekúnd, čo dokáže rýchlo uhasiť oblúk. V kombinácii so samočistiacimi kontaktmi majú spínače zvýšenú odolnosť a bezpečnosť. Z tohto dôvodu bol PEDS vybraný mnohými výrobcami fotovoltaických meničov ako DC prepínač voľby.

7. AKO PROFESIONÁLNY VÝROBCA DC SPÍNAČA

Projoy má rozsiahle skúsenosti s dizajnom DC prepínačov a má zákazníkov po celom svete. Projoy sa stala prvou spoločnosťou v Číne, ktorá vyvinula fyzickú izoláciu so schopnosťou uhasiť jednosmerný oblúk bez použitia technológie diaľkovej komunikácie, čím účinne zaisťuje bezpečnosť striech s vysokým jednosmerným napätím.

Rozmery

204 mm x 177,3 mm x 105,5 mm

Ján Kopáček
Read More
Všetko čo som objednal aj došlo, hodnotím kladne. Asi jediný eshop, kde som našiel panely Canadian Solar.
Peter Pillár
Read More
tovar došiel v poriadku, Dodanie trvalo 4 dni od objednania (eshop ma informoval o meškaní). Inak všetko O.K :)
Marek K.
Read More
Na Solaro.sk sme kúpili komplet FVE set s konštrukciou. Dodanie bolo prekvapivo rýchle, keďže u konkurencie bola čakacia doba dlhá pravdepodobne kvôli aktuálnej situácii s energiami. Dávam 5 hviezdičiek!
Štefan Sokol
Read More
S nákupom a odborným poradenstvom som maximálne spokojný. Zodpovedali všetky moje otázky v krátkom čase, čo mi pomohlo pri správnom výbere produktu. Prístup k zákazníkovi bol nadštandardný a profesionálny - veľmi ochotný majiteľ. Vrelo odporúčam. :)
Marian Guth
Read More
Bezkonkurenčná cena fotovoltaického setu, vo všetkom mi vyhoveli, ochotne poradili cez telefón. Balenie bolo prispôsobené krehkosti tovaru...
Matěj Janáček
Read More
Rychlost dodání, vstřícnost a hlavně pomoc po telefonu. Několikrát jsem je obtěžoval a vždy mi ochotně poradili. Budu uvažovat i o koupi sady na chalupu.
Previous
Next