FV Montážne prvky

Solárny kábel 4mm² H1Z2Z2-K – 100m čierny/červený

Vysokokvalitný flexibilný jednožilový kábel H1Z2Z2-K určený pre fotovoltické inštalácie, s viacžilovým medeným jadrom, v izolácii a plášti zo zosieťovaného bezhalogénového plastu.

97,00 s DPH

Červená
Čierna
Červená
Čierna
 • Doručenie zdarma od 99€ do 10kg
 • Vrátenie tovaru zdarma
 • Kvalita zaručená
 • Značkový tovar
Katalógové číslo: 701

Fotovoltaický solárny kábel 4mm² H1Z2Z2-K čierny/červený - 100 metrov

V praxi tvoria vysokokvalitné fotovoltaické káble základ efektívnej inštalácie – relatívne malej solárnej elektrárne na dvore aj farmy plnej veľkosti.

Predávame káble, ktoré sú kompatibilné s väčšinou inštalácií dostupných na trhu, takže si ich môžete prispôsobiť svojmu systému. Solárne káble je možné namontovať na nové panely alebo použiť na modernizáciu existujúcej inštalácie.

Aby sa investícia, ktorou je fotovoltická inštalácia, vrátila podľa plánu, všetky jej komponenty by mali zabezpečiť plnú elektrickú účinnosť.

Vo FV inštaláciách by sa mali používať káble vyrobené podľa prísnej európskej normy EN 50618. Takéto prehnané požiadavky budú spĺňať len správne vyrobené káble, ktoré prešli dlhodobými testami a sú certifikované akreditovaným laboratóriom.

Charakteristika

Môže byť použitý vo vnútri aj mimo budov, ako aj priamo v zemi. Vonkajší plášť poskytuje UV žiarenie a poveternostné podmienky. Predpokladaná životnosť je 25 rokov.

 • solárny kábel pre fotovoltaické systémy značky HELUKABEL
 • Vyrobené špeciálne pre solárne aplikácie
 • čierny alebo červený 100m
 • Veľmi dobrá odolnosť voči UV žiareniu, ozónu a poveternostným vplyvom
 •  Vysoká flexibilita
 • jadro z medených drôtov

Pre čo najviac efektívnu fotovoltaickú inštaláciu, je nesmierne dôležité vybrať správne jednotlivé komponenty, ktoré sú súčasťou fotovoltického systému.

Pre správne fungovanie fotovoltaiky potrebujeme solárne káble a vodiče, ktoré spájajú fotovoltaické panely a doručujú vyprodukovanú energiu do meniča. Preto je nesmierne dôležité venovať pozornosť kvalite kábla. Solárny kábel je denne vystavený silnému slnečnému žiareniu a UV žiareniu.

Využitie:

Obnoviteľné zdroje energie sa stávajú stále všeobecnejšie využívanými. Ich rastúca popularita nespočíva len v možnostiach úspor, ale aj v rostúcom povedomí o nutnosti chrániť naše životné prostredie. Takto sa fotovoltika stáva vhodným riešením nie len v kontexte domácich elektrární, ale aj na rozsiahlych farmách generujúcich elektrinu.

Pri fotovoltaických inštaláciách sú káble a vodiče kľúčovými prvkami, ktoré musia vyhovovať vysokým štandardom kvality a bezpečnosti. Len takáto záruka kvality nám môže dať istotu, že nainštalovaná fotovoltaická elektráreň bude skutočne prínosom pre úsporu energie a ochranu životného prostredia.

Technicke parametre:

 • Typ kábla: H1Z2Z2-K
 • Menovité napätie: U0/U 1000/1000 V AC
 • Pracovné napätie: U0/U 1500/1500 V DC
 • Menovitý prierez vodiča: 4 mm
 • Vonkajší priemer kábla: 4,2 mm
 •  Prúdová únosnosť: podľa EN 50618
 • Odolnosť voči ozónu a poveternostným vplyvom: testované podľa EN 50618
 • Odolnosť voči UV žiareniu: testované podľa EN 50618
 • Odolný voči ohňu: PN-EN 60332-1
 • životnosť: 25 rokov

Tipy a triky pri výbere solarného káblu

Fotovoltaické káble vysokej kvality sú základným stavebným kameňom efektívnych fotovoltaických systémov, či už ide o malú fotovoltaickú elektráreň na vašom dvore, alebo o rozsiahlu fotovoltaickú farmu.

Naša ponuka zahŕňa káble, ktoré sú kompatibilné s väčšinou dostupných fotovoltaických zostáv na trhu, takže ich možno ľahko prispôsobiť vašej fotovoltaike. Tieto solárne káble môžu byť inštalované do nových panelov alebo využité pri modernizácii existujúcej inštalácie.

Aby fotovoltaická inštalácia ako investícia priniesla plánované výsledky, je nevyhnutné, aby všetky jej komponenty zabezpečili maximálnu elektrickú účinnosť.

V rámci fotovoltaických inštalácií by mali byť použité káble vyrobené v súlade s prísnou európskou normou EN 50618. Len takéto káble, ktoré boli správne vyrobené, prešli dlhodobými testami a sú certifikované akreditovanými laboratóriami, spĺňajú tieto náročné požiadavky.

Káble, ktoré plne spĺňajú uvedenú normu, môžu byť označené harmonizovaným názvom H1Z2Z2-K. Naopak, káble, ktoré toto označenie nemajú, môžu byť nebezpečné pre použitie a môžu poškodiť pripojené zariadenia.

Spĺňa nasledujúce normy:

PN-EN 50618:2015-03
PN-EN 50575:2015-03/A1:2016-11 (CPR)
PN-EN 60332-1
PN-EN 61034-2
PN-EN 60754-2
DIN VDE 0295
LVD (2014/35/EU)
RoHS 2011/65/EC-RoHS-2
REACH (EC) 1907/2006

Hmotnosť 5 kg
Farba

Červená, Čierna

Ján Kopáček
Read More
Všetko čo som objednal aj došlo, hodnotím kladne. Asi jediný eshop, kde som našiel panely Canadian Solar.
Peter Pillár
Read More
tovar došiel v poriadku, Dodanie trvalo 4 dni od objednania (eshop ma informoval o meškaní). Inak všetko O.K :)
Marek K.
Read More
Na Solaro.sk sme kúpili komplet FVE set s konštrukciou. Dodanie bolo prekvapivo rýchle, keďže u konkurencie bola čakacia doba dlhá pravdepodobne kvôli aktuálnej situácii s energiami. Dávam 5 hviezdičiek!
Štefan Sokol
Read More
S nákupom a odborným poradenstvom som maximálne spokojný. Zodpovedali všetky moje otázky v krátkom čase, čo mi pomohlo pri správnom výbere produktu. Prístup k zákazníkovi bol nadštandardný a profesionálny - veľmi ochotný majiteľ. Vrelo odporúčam. :)
Marian Guth
Read More
Bezkonkurenčná cena fotovoltaického setu, vo všetkom mi vyhoveli, ochotne poradili cez telefón. Balenie bolo prispôsobené krehkosti tovaru...
Matěj Janáček
Read More
Rychlost dodání, vstřícnost a hlavně pomoc po telefonu. Několikrát jsem je obtěžoval a vždy mi ochotně poradili. Budu uvažovat i o koupi sady na chalupu.
Previous
Next