solaro.sk

Zelená domácnostiam – 1500€ pre Vás a Vašu fotovoltiku!

Štát v súčasnosti ponúka dotácie na tepelné čerpadlá, solárne panely či kotly na biomasu. V regiónoch Slovenska okrem Bratislavského samosprávneho kraja majú rodinné a bytové domy opäť možnosť získať podporu formou poukážky na inštaláciu malých zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie (OZE) prostredníctvom projektov s názvom Zelená domácnostiam, ktoré sú zabezpečované Slovenskou inovačnou a energetickou agentúrou (SIEA).

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) zabezpečuje národné projekty, ktoré sú financované z Operačného programu Kvalita životného prostredia pod riadením Ministerstva životného prostredia SR. Finančné prostriedky na inštaláciu zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie v domácnostiach pochádzajú z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátneho rozpočtu SR. V prvom pilotnom projekte bolo do konca roku 2018 k dispozícii 45 miliónov €, v projekte Zelená domácnostiam II bolo v období 2019 až 2023 k dispozícii 48 miliónov € a do konca roku 2023 je ešte k dispozícii 15 miliónov € z projektu Zelená domácnostiam III.

My Vám vybavíme dotáciu na fotovoltickú elektráreň!

Aká je miera a výška podpory?

Podpora je nastavená tak, aby ľudia mali záujem nakupovať kvalitné zariadenia s optimálnym výkonom, s dlhou životnosťou a vyššou účinnosťou premeny energie a zároveň si uvedomovali potrebu odbornosti pri inštalácii. Podpora sa nemôže vyšplhať nad 50 % z oprávnených výdavkov alebo 1500€. Prepláca sa teda 500€ za jeden kWp inštalovaného výkonu, najviac však 3kWp.

Celkové oprávnené výdavky budú jasné až po predložení faktúry za inštaláciu. Keďže maximálna podpora môže byť len do 50 % oprávnených výdavkov, hodnota uvedená na poukážke nemusí byť preplatená v plnej miere. To sa týka predovšetkým lacnejších inštalácií. Zhotoviteľ by mal informovať klienta, že výška podpory bude nižšia, ako je suma uvedená na poukážke.

Koľko peňazí je ešte dostupných?

Upozorňujeme, že z projektu Zelená domácnostiam už zostáva k dispozícii len 3,5 milióna eur. Preto ak uvažujete o inštalácií zariadenia na využívanie obdnoviteľných zdrojov energie, neváhajte a požiadajte o príspevok čo najskôr. Čas na získanie podpory sa neustále kráti, preto by ste sa mali poponáhľať, ak si chcete zabezpečiť financovanie časti nákladov na inštláciu

Preplatené poukážky od roku 2015, údaje k 14.02.2023

Aj Solaro.sk patrí medzi certifikovaných zhotoviteľov Zelenej domácnosti!

Sme zapísaní v zozname oprávnených zhotoviteľov fotovoltických riešení s využitím štátnej dotácie vďaka programu Zelená domácnostiam.  Nechajte si vypracovať nezáväznú cenovú ponuku a naši odborníci na fotovoltické systémy Vás budú kontaktovať s ponukou pre Vás na mieru. Radi Vám zodpovieme všetky vaše otázky a vyhovieme všetkým vaším potrebám. Požiadajte si o nezáväznú cenovú ponuku 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *