Solárny invertor ECO Solar Boost MPPT 3,5kW PRO Original price was: 319,95€.Current price is: 299,00€. s DPH
Naspäť k produktom

FV Montážne prvky

Solárny fotovoltaický kábel 6mm² H1Z2Z2-K – 1m červená/čierna

Vysokokvalitný flexibilný jednožilový solárny fotovoltický kábel H1Z2Z2-K určený pre fotovoltické inštalácie, s viacžilovým medeným jadrom, v izolácii a plášti zo zosieťovaného bezhalogénového plastu.

Original price was: 1,55€.Current price is: 1,22€. s DPH

Červená
Čierna
Červená
Čierna
 • Doručenie zdarma od 99€ do 10kg
 • Vrátenie tovaru zdarma
 • Kvalita zaručená
 • Značkový tovar
Katalógové číslo: 00909

Fotovoltaický solárny kábel 6mm² H1Z2Z2-K čierny/červený - 1 meter

V praxi tvoria vysokokvalitné fotovoltaické solárne káble základ efektívnej inštalácie – relatívne malej solárnej elektrárne na dvore aj farmy plnej veľkosti.

Predávame solárne fotovoltické káble, ktoré sú kompatibilné s väčšinou inštalácií dostupných na trhu, takže si ich môžete prispôsobiť svojmu systému. Solárne fotovoltické káble je možné namontovať na nové panely alebo použiť na modernizáciu existujúcej inštalácie.

Aby sa investícia, ktorou je fotovoltická inštalácia, vrátila podľa plánu, všetky jej komponenty by mali zabezpečiť plnú elektrickú účinnosť.

Vo FV inštaláciách by sa mali používať solárne fotovoltické káble vyrobené podľa prísnej európskej normy EN 50618. Takéto prehnané požiadavky budú spĺňať len správne vyrobené káble, ktoré prešli dlhodobými testami a sú certifikované akreditovaným laboratóriom.

Charakteristika

Môže byť použitý vo vnútri aj mimo budov, ako aj priamo v zemi. Vonkajší plášť poskytuje UV žiarenie a poveternostné podmienky. Predpokladaná životnosť je 25 rokov.

 • solárny fotovoltaický kábel pre fotovoltaické systémy
 • Vyrobené špeciálne pre solárne aplikácie
 • čierny alebo červený 1m
 • Veľmi dobrá odolnosť voči UV žiareniu, ozónu a poveternostným vplyvom
 •  Vysoká flexibilita
 • jadro z medených drôtov

Pre čo najviac efektívnu fotovoltaickú inštaláciu, je nesmierne dôležité vybrať správne jednotlivé komponenty, ktoré sú súčasťou fotovoltického systému.

Pre správne fungovanie fotovoltaiky potrebujeme solárne fotovoltické káble a vodiče, ktoré spájajú fotovoltaické panely a doručujú vyprodukovanú energiu do meniča. Preto je nesmierne dôležité venovať pozornosť kvalite solárneho kábla. Solárny fotovoltaický kábel je denne vystavený silnému slnečnému žiareniu a UV žiareniu.

Technicke parametre:

 • Typ kábla: H1Z2Z2-K
 • Menovité napätie: U0/U 1000/1000 V AC
 • Pracovné napätie: U0/U 1500/1500 V DC
 • Menovitý prierez vodiča: 6 mm
 • Vonkajší priemer kábla: 6,2 mm
 •  Prúdová únosnosť: podľa EN 50618
 • Odolnosť voči ozónu a poveternostným vplyvom: testované podľa EN 50618
 • Odolnosť voči UV žiareniu: testované podľa EN 50618
 • Odolný voči ohňu: PN-EN 60332-1
 • životnosť: 25 rokov

Tipy a triky pri výbere solarného káblu

Fotovoltaické káble vysokej kvality sú základným stavebným kameňom efektívnych fotovoltaických systémov, či už ide o malú fotovoltaickú elektráreň na vašom dvore, alebo o rozsiahlu fotovoltaickú farmu.

Naša ponuka zahŕňa káble pre fotovoltaiku, ktoré sú kompatibilné s väčšinou dostupných fotovoltaických zostáv na trhu, takže ich možno ľahko prispôsobiť vašej fotovoltaike. Tieto solárne káble pre fotovoltaiku môžu byť inštalované do nových panelov alebo využité pri modernizácii existujúcej inštalácie.

Aby fotovoltaická inštalácia ako investícia priniesla plánované výsledky, je nevyhnutné, aby všetky jej komponenty zabezpečili maximálnu elektrickú účinnosť.

V rámci fotovoltaických inštalácií by mali byť použité káble pre fotovoltaiku vyrobené v súlade s prísnou európskou normou EN 50618. Len takéto káble, ktoré boli správne vyrobené, prešli dlhodobými testami a sú certifikované akreditovanými laboratóriami, spĺňajú tieto náročné požiadavky.

Káble pre fotovoltaiku, ktoré plne spĺňajú uvedenú normu, môžu byť označené harmonizovaným názvom H1Z2Z2-K. Naopak, káble, ktoré toto označenie nemajú, môžu byť nebezpečné pre použitie a môžu poškodiť pripojené zariadenia.

Farba

Červená, Čierna

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Solárny fotovoltaický kábel 6mm² H1Z2Z2-K – 1m červená/čierna”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli pridávať fotografie k svojej recenzii.

Ján Kopáček
Read More
Všetko čo som objednal aj došlo, hodnotím kladne. Asi jediný eshop, kde som našiel panely Canadian Solar.
Peter Pillár
Read More
tovar došiel v poriadku, Dodanie trvalo 4 dni od objednania (eshop ma informoval o meškaní). Inak všetko O.K :)
Marek K.
Read More
Na Solaro.sk sme kúpili komplet FVE set s konštrukciou. Dodanie bolo prekvapivo rýchle, keďže u konkurencie bola čakacia doba dlhá pravdepodobne kvôli aktuálnej situácii s energiami. Dávam 5 hviezdičiek!
Štefan Sokol
Read More
S nákupom a odborným poradenstvom som maximálne spokojný. Zodpovedali všetky moje otázky v krátkom čase, čo mi pomohlo pri správnom výbere produktu. Prístup k zákazníkovi bol nadštandardný a profesionálny - veľmi ochotný majiteľ. Vrelo odporúčam. :)
Marian Guth
Read More
Bezkonkurenčná cena fotovoltaického setu, vo všetkom mi vyhoveli, ochotne poradili cez telefón. Balenie bolo prispôsobené krehkosti tovaru...
Matěj Janáček
Read More
Rychlost dodání, vstřícnost a hlavně pomoc po telefonu. Několikrát jsem je obtěžoval a vždy mi ochotně poradili. Budu uvažovat i o koupi sady na chalupu.
Previous
Next